Toy Poodle Eğitimi ve Özellikleri

0
4715

Kaniş cinsine ait olan Toy Poodle’lar oyuncak köpekleri kategorisindedir. Tarihte ilk olarak Almanya’da üretimi gerçekleşmiştir. Boyutları arasında en küçüğü olan bu cins köpekler İngiltere ve Fransa gibi ülkeler tarafından bir zamanlar  av köpeği olarak da kullanılmıştır.

Ülkemizde de çokça beslenilen Poodle cinsi genel olarak ev ortamında beslenilmektedir. Duygusal ve zeki yapısı ile dünya tarafından popüler bir yapıya kısa sürede ulaşmıştır. İlk defa köpek sahiplenecek insanlar için başarılı bir tercih olabilir.


Toy Poodle Özellikleri


Görünüşü ile dikkatleri üzerine çeken Toy Poodle cinsi köpekler birçok şov yarışmasında kullanılmıştır. Tüy yapıları ve boyutları birçok süs köpeği ırklarından ayrılmasına neden olmuştur. Enerjik bir karaktere sahip olduğu için agresyon sorunu çekmemektedir.

Sahibinin dediklerini anlaması ve anlaşılması kolay bir köpek ırkıdır. Bu cins köpekler büyümeyen oyuncak köpekleri olarak da bilinebilir.

  • Kıvırcık bir tüy yapıları bulunmaktadır.
  • Ortalama yaşam süreleri  12-15 yıl aralığındadır.
  • Ağırlıkları genel olarak 5 ila 10 kilo olarak değişiklik gösterebilir.
  • Tüy yapıları ile bakımı zor görünse de tüy dökmeyen nadir köpekler arasında yer alır.
  • Alerji yatkınlığı olduğu için kullandığı beslenmesine dikkat edilmesi gerekir.
  • Kayısı, siyah,kahverengi ve krem renklerinde görülür.
  • Kısa bacakları ve düz bir kalça yapısı bulunmaktadır.

Yavru Toy Poodle Eğitimi


Kaniş cinsi köpekler genel olarak ev ortamında beslenildiği için uyum sorunu yaşamaması için Yavruluk Dönemi içerisinde eğitim verilmesi şarttır. Yavru Toy Poodle Eğitimi köpeğinizin davranış biçimlerini, karakter yapılarını ve sosyalizasyon alışkanlığını kazandırması demektir. Yavru eğitimi yakalaşık olarak 30 gün kadar sürmektedir. Alacağı eğitim ile iyi bir geleceğe adım atarak sağlıklı şekilde hayatına devam edecektir.

Toy Poodle cinsi köpekler  yavru eğitimini alabilmeleri için 2 aylık olmaları yeterlidir. Birçok köpek eğitim merkezi tarafından verilen bu eğitim türlerinde dikkat edilmesi gerek konuların başında tecrübeleri gelmektedir.

Toy Poodle cinsi köpekler için bu eğitim türü ne kadar erken şekilde önlem alınırsa bir o kadar iyi olacaktır. Çünkü eğitim köpekler için ilk olarak yavruluk döneminde başlamaktadır. Yavruluk dönemi ise köpekler için çok stresli ve enerjik bir şekilde geçirdiği için dikkat edilmesi gerekir.


Toy Poodle Temel İtaat EğitimiPopüler köpek ırklarından biri olan Toy Poodle cinsi köpeklerin alabileceği eğitimler içerisinde en çok tercih edilen Temel İtaat Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizin sol tarafınızda sevk kayışı (tasma) ile sizi çekiştirmeden yürümenizi sağlar. Karakter yapısı olarak size olan itaati ve sadıklığı artarak anlaşmanız kolaylaşacaktır.

Kaniş Temel İtaat Eğitimi içerisinde Otur, Bekle, Yat, Gel, Hayır, Takip gibi birçok komutları öğrenerek uygulayabilecektir. Poodle cinsi köpekler bu eğitim verilebilmesi için 3 aylık olmaları gerekmektedir. 30 gün kadar süren eğitim programının sonunda köpeğiniz ile rahat bir şekilde yönlendirebilir ve yönetebilir hale geleceksiniz.


Toy Poodle Tuvalet Eğitimi


Ev ortamı içerisinde beslenilen Toy Poodle cinsi köpeklerin tüm köpek ırkları gibi bir sorunu da tuvalet ihtiyacını zamansız gidermesidir. Köpeklerin düzenli tuvalet alışkanlığı kazanabilmeleri için belli dönemler sonrasında tuvalet eğitimi alması gerekmektedir.

Toy Poodle cinsi köpekler Tuvalet Eğitimi alabilmeleri için 3 aylık olmaları yeterlidir. Ev içerisinde ve dışarıda olmak üzere 2 farklı tuvalet eğitimi vardır. Beslemiş olduğunuz can dostunuz için günlük dışarıya çıkarmak için vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Bu zaman içerisinde evde bulunan köpeğinizin kaldığı yer tuvaletini yapması da normaldir. Bu gibi birçok sorunu Çiş Eğitimi verilerek önleyebilirsiniz.

Ev içerisinde tuvalet eğitimi köpeğinizin sizin belirlemiş olduğu yere Pet diye tabi edilen köpek tuvalet kağıdına ihtiyacını gidermesi öğretilecektir. Bu da siz evde değilken tuvaletini gidip kağıdın üzerine yaparak sağlığı ve bulunduğu ortamın hijyeni açısından çok daha iyi olacaktır.

Bir diğer tuvalet eğitimi türü olan dışarı tuvalet eğitimi ise köpeğinizi dışarı çıkardığınız halde eve geldiğinde veya siz uyurken yapmasını önlemek için verilen eğitimdir. Belirlediğiniz düzene alışkanlık haline getirip, mutlu bir şekilde hayatınıza devam edebileceksiniz.


Toy Poodle Sosyalizasyon Eğitimi


Köpek ırklarından biri olan Toy Poodle cinsi stres ve korku kontrolünde zorluk çekebilmektedir. Sosyalizasyon eğitimi köpekler için sadece herkese karşı iyi tavır göstermesi değildir. Bunların yanı sıra dış çevre ile olan ilişkisi, saldırma içgüdüsü, gereksiz havlama, kemirme, korku kontrolünü düzenli hale getirilmesi için Sosyalizasyon eğitimi verilir.

Toy Poodle cinsi köpeklerin bu eğitim verilebilmesi için 2.5 aylık olması yeterlidir. 1 ay kadar süren bu eğitim köpeğinize normal hayat şartlarına uyumluk sağlamak ve sorumluluklarını yerine getirmesi için verilmektedir.


Toy Poodle Sık Sorulan Sorular


Toy Poddle Eğitiminde %30 İndirim Var Mı?

Toy Poddle eğitimine özel indirim yapmaktayız.

Toy Poddle Koruma Eğitimi Hizmeti Var Mı?

Pet okulu olarak Toy Poddle alan koruma eğitimi hizmeti vermekteyiz.

Yavru Toy Poodle Tuvalet Eğitimi Var Mı?

Köpeğiniz 3 aylık olduktan sonra tuvalet eğitimine hazır durumdadır. Bizlerle iletişime geçerek köpeğinize tuvalet eğitimi hizmeti vermekteyiz.

Sende Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]