Köpeklerde İleri Seviye İtaat Eğitimi

0
1607
Köpekler için belirlenen eğitim türlerinden birisi de İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim genel olarak spor köpekleri ve iş köpekleri için tercih edilir. Köpeğin tüm becerilerini ve zekasını kullanarak verilir.
İleri İtaat Eğitimi bir köpeğe verilebilmesi için öncesinden Temel İtaat Eğitimini almış olması gerekir. Yaklaşık olarak 45 gün süren bu eğitim köpek ırklarına göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak büyük ırk köpekler için verilen bu eğitim köpeğin karakteri ile uyumlu bir hale getirilir.
İleri İtaat Eğitiminde Hangi Komutlar Yer Alır ? 

İş ve Spor köpeklerinin almış olduğu bu eğitim içinde Yat, Bekle, Gel, Hayır, Takip, Otur gibi birçok komutu barındırmaktadır.

Bu komutları Temel İtaat Eğitimi içerisinde de bulunur ama İleri İtaat Eğitiminde komutları sevk kayışı (tasma) olmadan uygulama geçirir. Rahatlıkla yönetebilir ve yönlendirecek hale gelirsiniz.

İleri İtaat Eğitimi Ne Zaman Başlar ?

İleri İtaat Eğitimi cinsine ve karakterine göre eğitim başlangıcı değişiklik gösterebilir. Bu eğitim köpeğin akıl yapısını, yürüyüşünü, davranışlarını ve size karşı tavırlarını oldukça değiştirmektedir.

Sizin ile yaşadığı süre boyunca başarılı ve uyumlu bir köpek haline gelecektir. Köpekler için İleri İtaat Eğitimi 4 aylık olduğundan itibaren başlar. Bu eğitim köpeğin sol tarafınızda sevk kayışı olmadan göz teması kurarak yürümesine yardımcı olur.

İleri İtaat Eğitimi  Her Köpek Irkına Verilebilir Mi ? 

İleri İtaat Eğitimi tüm köpek ırklarına uygun değildir. Çünkü eğitim verilecek köpeğin çalışkan ve becerikli olması gerekir. Bu eğitim köpeğinizin yapması gereken sorumluluklarını yerine getirerek profesyonel bir köpek olarak hayatına devam edebilir.

İleri İtaat Eğitimi birçok Devlet Kurumlarında birçok kademe yer alan İş köpekleri içinde verilir.

 

Sende Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 1]