Köpeklerde Dışarıya Tuvalet Eğitimi

0
1621

Köpeklerin yerine getirmesi gereken sorumluluklarının başında Tuvalet Alışkanlığı gelmektedir. Bu alışkanlık köpeğin psikolojisi ve karakteri ile ilişkilidir. Ev ortamı ve bahçede beslenilen köpeklerin genel olarak verilen eğitim Dışarı tuvalet Eğitimidir.

Bu eğitim köpeğinizin bulunduğu ortama değil dışarıya tuvaletini yapmasına yardımcı olacaktır. Günlük olarak 3-4 defa dışarı çıkarmanız bir köpek için yeterli hale getirilecektir.

Dışarı Tuvalet Eğitimi Nedir ? 

Köpekler için belirlenen tuvalet eğitimlerinden biriside Dışarı Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizin tuvaletini tutmasını ve tuvaletini dışarıya yapmasını sağlar. Genel olarak ev ortamında beslenilen köpekler için verilen eğitim türüdür.

Yaklaşık olarak 30 gün süren eğitim süreci sonrasında köpeğiniz tuvaletini tutabilir, bulunduğu ortamda sağlıklı ve hijyeni sağlanabilir.

Dışarı Tuvalet Eğitimi Ne zaman Başlar ?

Köpekler dönem dönem eğitim programları bulunmaktadır. Dışarı Tuvalet Eğitimi ise tüm köpek ırkları için yavruluk döneminden itibaren verilmektedir. Bu sürecin geçmesi ile köpek büyüdükçe daha çok zorluk çekilebilir.

Eğitim sürecinde en fazla verim alınan ve başarıya ulaşılan süreci 3 aylık olduğu zamandır. Küçük ve Büyük köpek ırklarının tamamının alabileceği bir eğitim türüdür.

Sende Puan Ver
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]