Ev İçerisinde Tuvalet Eğitimi Pet Üzerine

0
1633

Köpekler için tuvalet alışkanlığı oldukça büyük sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunu giderebilmesi için ise Tuvalet Eğitimi verilmesi gerekmektedir.

Tuvalet Eğitimi kendi içerisinde 2’ye ayrılır. Bunlardan birisi de Ev İçerisinde Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizin ev içerisinde tuvalet alışkanlığı özelliğine sahip olması için verilir.

Evcilleştirilmiş olan köpeklerin büyük çoğunluğu ev veya apartman ortamında beslenilir. Bu koşullara ve hayatınıza uyumlu hale gelmesi Eğitim ile oldukça kolaydır.

Ev İçerisinde Tuvalet ( Çiş , Kaka)  Eğitimi Nedir ?

Sahiplenmiş olduğunuz veya beslemiş olduğunuz köpeğinizin ev içerisinde uyumlu hale gelebilmesi için verilen eğitim türüdür. Bu eğitim ile köpeğiniz için ev içerisinde sizin belirlemiş olduğunuz yere tuvalet ihtiyacını giderebilir.

Öncelikle köpeğiniz için ev içerisinde ayrı bir bölüm oluşturulması gerekir. Tuvalet Eğitimi verildikten sonra köpeğiniz Pet diye tabir ettiğimiz köpek tuvalet kağıdına ihtiyacını gidererek büyük bir sorunu önleyebilirsiniz.

Ev İçerisinde Tuvalet Eğitimi Ne Zaman Verilebilir ?

Köpekler tuvalet ihtiyaçlarını genel olarak yemeklerini yedikten ve suyunu içtikten sonra gidermektedir. Bu durum ev içerisinde beslenilen köpekler için oldukça zor duruma sokabilir.

Genel olarak köpek sahipleri çalıştıkları için fazla vakit ayıramadıklarından dolayı köpeğin tuvaletini normal olarak bulunduğu yere yapmaktadır. Bu olumsuz davranışı giderebilmesi içinde Tuvalet Eğitimi alması şarttır. Bir köpek için Ev içerisinde Tuvalet Eğitimi yaklaşık olarak 3 aylık olduğundan itibaren verilebilir.

Sende Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]