Alman Kurdu Yavru Köpek Eğitimi ve Özellikleri

1
2032

Alman Kurdu tarihte ilk olarak Çoban Köpeği niteliğinde Almanya’da üretilmiştir. Alman Kurdu ülkemiz tarafından Kurt Köpeği, K-9 ve Alman Çoban Köpeği olarak da birçok isimde yetiştirilmektedir. Dünya genelinde popüler bir köpek ırkı oldukları gibi görünüşleri de etkileyici ve gösterişlidir.

Alman Kurdu cinsi köpekler dünyada çoğu ülke tarafından Devlet kademelerinde yer almıştır. İyi bir koku alma ve itaat bir  yapıya sahip olduğu için Polis Köpeği, Koruma Köpeği ve Narkotik Köpeği olarak halen de kullanılmaktadır.

Alman Kurtları orta boy köpekler kategorisinde yer almaktadır. Atletik ve güçlü olduğu kadar zeki ve başarılı bir köpek ırkıdır. İki tür şeklinde üretimi sağlayan Alman Kurtları hem İş Köpeği hem de Show Köpeği olarak da kullanılır. İş Köpekleri olarak geliştirilen bu cins köpeklerin yüksek kalçaları ve uzun ayak yapılarına sahip olurken, Show Köpeği olarak kullanılan Alman Kurtları ise düşük kalça, güçlü bir yapıya ve gösterişli bir cekete sahiptir.

Alman Kurdu Eğitimi ( Video )

Alman Kurdu Özellikleri

Alman Kurdu cinsi köpekler oldukça duygusal ve sahibine bağlılık gösteren bir ırktır. İlk defa köpek sahiplenecek insanlar için çok başarılı bir tercihtir. 12 farklı türe sahip olan Alman Kurtları farklılıklarını fiziksel olarak belli etmektedir. Genel olarak bilenen ve beslenilen Alman Kurdu cinsi köpeklerin algı potansiyeli ve enerji seviyesi yüksek bir köpek ırkıdır.

 • Ağırlıkları Dişilerinde 20-30 kilo, Erkeklerinde ise 35-40 kilo aralığındadır.
 • Uzun ve düz tüy yapısına sahiptir.
 • Ortalama yaşama süreleri 10-15 yıl aralığındadır.
 • Burun yapıları düz ve siyah renktedir.
 • Alan Koruma için En iyi köpek ırklarından biridir.
 • Genel olarak kahverengi-siyah ve siyah-kırmızı renklerinde görülür.

Yavru Alman Kurdu (K-9) Eğitimi

Alman Kurdu eğitim için uygun ve başarılı sonuçlar alınabilen bir köpek ırkıdır. Bu cins köpeklerin genel olarak iş köpekleri konumunda yer aldıkları için eğitim verilmesi şarttır. Sütten kesilmesinin ardından 2,5 aylık olduğunda alabileceği eğitim türlerinin başında Yavru Eğitimi gelmektedir. Bu eğitim köpeğinin artık ona ait olan sorumlulukları yerine getirebilmesi için verilmektedir. Yavru Alman Kurdu Eğitimi davranış biçimlerini ve sosyalizasyon düzenini sağlamak için verilir.

Bir K-9 cinsi köpeğin yavruluk dönemi içerisinde eğitim verilmesi başarılı bir geleceğe ve düzene zemin hazırlar. Yavru Alman Kurdu Eğitimi 1 ay kadar sürmektedir. Sürenin sonunda gereksiz havlama, kemirme ve sinir kontrolsüzlüğü ortadan kaldırılacaktır.

Alman Kurdu (K-9) Tuvalet Eğitimi

Yavruluk Eğitiminin ardından alınması gereken bir diğer eğitim türü ise Tuvalet Eğitimidir. Alman Kurtları tüm köpek ırklarında da olduğu gibi en çok sorun yaşanan durum tuvalet ihtiyacını tutamaması veya zamansız şekilde yapmasıdır. Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi çok yaşı geçmemiş her köpek cinsi verilebilir ama en yararı görülebileceği dönem ise 3 aylık olduğu zamandır.

Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi besleme biçimlerine göre ev içerisinde tuvalet eğitimi ve dışarıda tuvalet eğitimi olarak 2’ye ayrılır.

Ev ortamında beslenilen Alman Kurdu cinsi için öncelikle ayrı bir bölüm oluşturulması gerekir. O bölümün belirli bir yerinde alacağı eğitim ile ped diye tabir edilen köpek tuvalet kağıdına siz olmasanız dahi tuvalet ihtiyacını karşılamasını sağlar. Bahçede veya dışarıda beslenilen Alman Kurdu cinsi için tuvalet eğitimi yaklaşık olarak 1 ay sürmektedir.

Alacağı eğitim ile bulunduğu ortama tuvaletini yapmaması alışkanlığı kazandırılacaktır. Tuvalet Eğitiminin ardından köpeğiniz hem daha sağlıklı hem de bulunduğu ortam hijyen bakımından daha iyi olacaktır.

Alman Kurdu (K-9) Temel İtaat Eğitimi

Alman Kurdu cinsi köpekler için en gerekli görülen ve tercih edilen eğitim türü Temel İtaat Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizin sol tarafınızda sizi çekiştirmeden göz teması kurarak yürümesini sağlayacaktır. K-9 cinsi köpekler oldukça sadık ve itaatkar oldukları için eğitimi oldukça kolay şekilde kavrayıp uygulayacaktır.

Alman Kurdu cinsi Temel İtaat Eğitimi alabilmesi için yaklaşık olarak 3 aylık olması gerekir. Köpeğiniz ile aranızdaki bağlar ve sosyal çevre ile oluşabilecek tüm sorunları Temel İtaat Eğitimi ile önlemek oldukça kolaydır. Otur, Yat, Bekle, Takip, Gel, Hayır gibi komutları öğrenerek günlük hayatınızda kullanabileceksiniz. Sevk Kayışı (Tasma) ile bu eğitim türü Alman Kurdu cinsi köpekler için yaklaşık olarak 1 ay kadar sürmektedir. Verilecek eğitim ile kolay ve  daha mutlu bir şekilde köpeğiniz hayatınıza devam edebileceksiniz.

 

Alman Kurdu (K-9) İleri İtaat Eğitimi

Alman Kurdu İş köpekleri niteliğinde yetiştirildiği için İleri İtaat Eğitimi verilmesi gerekir. Bu cins köpeklerin bu eğitimi alabilmesi için öncelik olarak Temel İtaat Eğitimi almış olması gerekmektedir. Alman Kurtları genel olarak eğitim konusunda oldukça başarılı bir performans gösterdiği için bu eğitimi de algılaması oldukça kolaydır. İleri İtaat Eğitimi sevk kayışı (Tasma) olmadan sol tarafınızda göz teması kurarak yürümesini sağlayacaktır.

Alman Kurdu cinsi köpeklerin İleri İtaat Eğitimi alabilmesi için 4 aylık olması gerekmektedir. Spor köpekleri içinde verilen İleri İtaat Eğitimi yaklaşık olarak 45 gün sürmektedir. Eğitim içerisinde Otur-bekle, Yat-bekle, Gel, Hayır, Takip gibi birçok komutu içinde barındırmaktadır. Köpeğiniz zeka ve fiziksel gelişimi için yararlı bir eğitim türü olan İleri İtaat Eğitimi günlük hayatınızda rahat bir şekilde köpeğiniz ile yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Alman Kurdu (K-9) Alan Koruma Eğitimi

Alman Kurdu alan koruma konumunda görevini başarılı bir şekilde yapabilen en iyi köpek ırkları arasındadır. Hayvan sürülerini korumak için yetiştirilen bu cins köpeklerin sahiplenme ve koruma duygusu genetiğinde yer almaktadır. Alan Korum Eğitimi de köpeğinizin bulunduğu alan içerisinde yabancı insan veya hayvan türlerini uzaklaştırmak için verilmektedir. Bu Eğitim K-9 cinsi köpekler için oldukça kolay anlayabileceği ve uygulayabileceği bir eğitim türüdür.

Alan Koruma ve Şahıs koruma olarak ayrılan bu eğitim yaklaşık olarak 45 gün sürmektedir. Alman Kurdu cinsi koruma eğitimi ise size karşı gelebilecek saldırı veya kışkırtma gibi durumları engellemek için verilir. Tasmasız bir şekilde sizlerin sol tarafınızda göz teması kurarak komut dahilinde yürümenizi sağlayacaktır. Alman Kurdu cinsi köpeklerin Alan Koruma ve Koruma Eğitimi alabilmesi için 5 aylık olması gerekmektedir.

Alman Kurdu (K-9) Sosyalleşme Eğitimi

Alman Kurdu cinsi köpek besleyen insanların yaşadıklarını bir değişik sorunlardan biriside sosyalleşme sorunudur. Sosyalleşmek köpeğin herkese ılımlı bir şekilde kendini sevdirmek olarak bilinse de bunun ile bitmemektedir. Köpeklerin aynı insanlar gibi kafa yapıları içerisinde sorunlar yaşayabilmektedir.

Örneğin dış seslere olan ani tepkileridir. Korku kontrolünü sağlayamaması köpeğin bir sorunu değildir, tamamı ile yetiştirilme tarzından ve yetiştiği ortamdan kaynaklanmaktadır. Alman Kurdu köpeklerin sosyal sorunlarını ortadan kaldırmak Sosyalleşme eğitimi ile mümkündür. Eğitim neticesinde önlenebilecek sorunlar ;

 • Gereksiz saldırma ve havlama özelliği
 • Diğer köpek cinslerine karşı negatif yaklaşım
 • Olumsuz dış ses ve  çevre etkeni
 • Ev ortamına uyumsuzluğu
 • Sahibine karşı itaatsizlik
 • Korku kontrolsüzlüğü
 • Öz güven eksikliği

Alman Kurdu köpek türlerinin Sosyalleşme Eğitimi verilebilmesi için köpeğinizin 3 aylık olması yeterlidir. Bu süreç ne kadar erken önlem alınırsa o kadar daha sağlıklı olur. Yaşını geçmiş ve sonradan eğer bu eğitim verilmesi istenirse başarılı ile sonuçlanması daha uzun alacaktır. Köpekler alışkanlıklarını kolay kazanabilir ama vazgeçmesi uzun sürebilir.

Alman Kurdu Eğitimi Sık Sorulan Sorular

Alman Kurdu Eğitiminde %30 İndirim Var Mı?

Alman Kurdu eğitimine özel indirim yapmaktayız.

Alman Kurdu Koruma Eğitimi Hizmeti Var Mı?

Pet okulu olarak alman kurdu alan koruma eğitimi hizmeti vermekteyiz.

Yavru Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi Var Mı?

Köpeğiniz 3 aylık olduktan sonra tuvalet eğitimine hazır durumdadır. Bizlerle iletişime geçerek köpeğinize tuvalet eğitimi hizmeti vermekteyiz.

 

Detaylı Bilgi İçin İletişime Geçiniz.

Sende Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

1 YORUM

Comments are closed.