Beagle Köpek Eğitimi ve Özellikleri

0
1520

Beagle cinsi köpekler İngiltere’de küçük av köpekleri olarak üretilmiştir. Çok küçük boyutta olsa da ava giden insanlara koku özelliği iyi olduğu için avın yerini tespit etmek için kullanılırdı. Genel olarak yapıları gereği fazla sese ve kalabalığı sevmeyen köpeklerdir. Ev ortamı için uygun köpek ırklarından biridir. Ama diğer köpek ırkları hariç kedi gibi farklı hayvanlar ile anlaşması biraz zordur.

Küçük boy köpek kategorisinde yer alan Beagle cinsi genel olarak çocuklar ile oynamayı çok sevmektedir. Meraklı ve gözlemci yapısı ile çoğu davranışları anlayabilir. Sahibi ilgisiz davrandığında küsebilir ve strese girebilir. İlk defa köpek sahiplenen insanlar için iyi bir tercih sayılabilir. Çünkü Beagle cinsi köpekler sakin ve sessiz köpeklerdir.

Beagle Özellikleri 

Küçük vücudu ve uzun kulakları ile dikkat çeken Beagle cinsi köpekler genel olarak ev veya apartman ortamında beslenilir. Karakter olarak diğer köpek ırklarından ayıran özelliklerinden birisi de gözlemci bir yapısı olmasıdır. Geçmişte Av köpeği olarak yetiştirilse de günümüzde ev ortamında süs köpeği niteliğinde beslenilir.

  • Ortalama olarak 9 ve 12 kilo aralığında ağırlıkları görülmektedir.
  • Ceket yapıları yumuşak ve kısa tüyleri bulunmaktadır.
  • Uzun ve yatık kulakları en belirgin özellikleridir.
  • Ömür süreleri 10 ila 15 yıl arasında yaşayabilmektedirler.

Yavru Beagle Eğitimi

Beagle cinsi köpekler için en çok dikkat edilmesi gereken dönem yavruluk sürecidir. Bu zaman aralığında strese girme ve davranış belirlenmektedir. İyi bir karakter yapısı ve psikolojisi bulunması için ise Yavru Beagle Eğitimi verilmesi şarttır. Bu eğitim köpeğin bu dönem içerisinde yapması gereken sorumlulukları ve davranışları öğretilir.

Yaklaşık olarak 30 gün süren bu eğitim süreci sonrasında başarılı bir hayata devam edebilir. Beagle cinsi Yavru Eğitimi alabilmesi için 3 aylık olması gerekmektedir. Geç kalınırsa eğer olumsuz davranışlarından kopması zor olacaktır.

Küçük köpek ırkları arasında yer aldıkları için çoğu zaman sahibi ile anlaşmada ve bulunduğu ortama adapte olmakta zorluk çekebilir. Bu köpeği besleyen kişinin köpeğe olan davranışları ile belirlenir. Köpekler yaklaşımlara göre şekil almaktadır. Bunun için profesyonel köpek eğitmenlerinden bilgi alışverişi yapmanız daha sağlıklı olur.

Beagle Tuvalet Eğitimi

Ev ortamında beslenilen tüm köpek ırkları gibi Beagle cinsi için de tercih edilen eğitim türü Tuvalet Eğitimidir. Köpekler tuvalet ihtiyaçlarını tutmakta zorluk çekebilirler. Bu alışkanlığı kazanabileceği en verimli dönem Yavruluk Dönemidir. Kas yapıları ve davranış biçimleri oluştuğu an Tuvalet Eğitimi verilirse eğer ömür boyunca bu alışkanlığı devam ettirebilecektir.

Tuvalet Eğitimi kendi içerisinde iki farklı şekilde verilmektedir. Ev ortamında beslenilen köpeklerin genel olarak tuvalet ihtiyaçları zamansız gidermesi büyük bir sorun teşkil etmektedir. Gün içerisinde köpeğinize işiniz dolayısıyla fazla vakit ayıramıyorsanız Ev içerisinde Tuvalet Eğitimi verilmesi gerekir. Bu eğitim bir diğer adı ile Pet Eğitimidir.

Evinizde sizin belirlediğini bir bölüme tuvaletini yapma alışkanlığı kazandırılır. Yaklaşık olarak 30 gün süren bu eğitim sonucunda pet diye tabir edilen köpek tuvalet kağıdına tuvaleti geldiğinde gidip yapması öğretilecektir. Bu eğitimi beagle cinsi köpeklerin alabilmesi için 2 aylık olmaları yeterlidir.

Bir diğer tuvalet eğitim türü ise Dışarı Tuvalet Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizi günlük olarak dışarı çıkardığınız halde yerine yapıyorsa verilmektedir. Dışarı tuvalet alışkanlığı kazandırılarak köpeğiniz tuvaletini tutmayı öğrenecektir. Bu eğitim yaklaşık olarak 30 gün sürmektedir. Bu eğitim ardından köpeğiniz artık daha sağlıklı ve bulunduğu ortamın hijyeni temiz olacaktır.

Beagle Temel İtaat Eğitimi

Beagle cinsi köpekler saldırgan bir köpek cinsi olmasa da inatçı bir yapıda oldukları için sözünü dinletmekte zorluk çekebilirsiniz. Beagle Temel İtaat Eğitimi köpeğinizin sol tarafınızda sevk kayışı ile sizi çekiştirmeden yürümesine yarımcı olacaktır. Karakter ve vücut dili artık tam anlamıyla sizin ile uyumlu bir hale getirilecektir.

İçerisinde Otur, Yat, Bekle, Hayır, Takip gibi komutları öğrenerek günlük hayatınız da kolaylıkla uygulata bileceksiniz. Köpeğinizin olumlu ve olumsuz tüm davranışlarını bu komutlar ile yönetebilirsiniz. Beagle cinsi Temel İtaat Eğitimi alabilmesi için 3 aylık olması gerekir.

Beagle Sosyalleşme Eğitimi

Köpekler genel olarak yavruluk dönemi içerisinde girmiş olduğu psikolojik sorunları atlatması zor olur. Korku kontrolü, gereksiz havlama, kemirme gibi birçok sorunu Sosyalleşme Eğitimi ile başarılı bir sonuca bağlanabilir. Bu eğitim beagle cinsi köpekler için yaklaşık olarak 30 gün sürmektedir.

Köpekler için sosyalleşmek sadece kendini sevdirmek değildir. Bunun yanı sıra uyurken sürekli olarak ağlaması, gök gürültüsüne karşı olumsuz tepkiler vermesi gibi sorunları gidermek için verilir. Bu eğitimi almak isteyen beagle cinsi köpeğin 3 aylık olması yeterlidir. Eğitim sürecinin ardından insan hayatına uygun ve düzenli bir karakter sahibi olması sağlanacaktır.

Beagle Türü Eğitilir Mi?

Evet Pet Eğitimi Olarak Hemen Hemen Tüm Köpek Türlerini Eğitmekteyiz

Beagle Tuvalet Eğitimi Hizmeti Veriyor Musunuz?

Tüm köpeklerde türlerinden olduğu gibi beagle tuvalet eğitimi hizmeti vermekteyiz.

Beagle Köpek Eğitiminde İndirim Var Mı?

Eğitmenimiz ile iletişime geçerek güncel fiyatlar ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sende Puan Ver
[Toplam: 1 Ortalama: 5]